Επιασε δεύτερη θέση η ΑΕΚ

Με τον Πανθρακικό έπαιξε 20 λεπτά μπάλα και πήρε τη νίκη. Σήμερα στο ΟΑΚΑ η ΑΕΚ κέρδισε εύκολα 2-0 τον Παναιτωλικό δείχνοντας βελτίωση και μεγαλύτερη διάρκεια καλού παιχνιδιού, όμως σημείο αναφοράς και σε αυτή την επικράτηση ήταν ο Γιάκομπ Γιόχανσον: Ο Σουηδός σκόραρε πάλι (έκανε το 1-0, με τον Πλατέλλα να κάνει το 2-0), κάνοντας φανταστικό ματς για 90 λεπτά. Στα θετικά για την ΑΕΚ η επιστροφή του Τζιμπούρ με εξαιρετική απόδοση: Έφτιαξε το δεύτερο γκολ, ενώ στο 92′ κέρδισε πέναλτι που όμως έχασε ο Μάνταλος. Με αυτή τη νίκη η Ένωση έφτασε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας ανεβαίνοντας σημαντικά…

AEK: Μπαρόχα, Γκάλο, Κολοβέτσιος, Άρθο (84′ Λαμπρόπουλος), Ντίντακ, Σιμόες, Γιόχανσον, Μάνταλος, Μπαρμπόσα, Αραβίδης (68′ Τζιμπούρ), Μπουονανότε (61′ Πλατέλλας)
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Μάκος, Μάρτιν, Παπάζογλου, Πάουλο, Ουάρντα (68′ Κουτρομάνος), Βιγιαφάνες, Καπέλ (58′ Ρουσκουγιέδα), Μαρκόφσκι