Απόλλων Σμύρνης-Ολυμπιακός 1-2

Ο Ολυμπιακός πέρασε νικητής από την Ριζούπολη επικρατώντας του Απόλλωνα Σμύρνης μ ε 2-1.
Οι Πειραίωτες με αυτή την νίκη κατέκτησαν την πρώτη θέση στον όμιλο τους ενώ θα τους ακολουθήσει και ο Πλατανιάς.
Ο Ολυμπιακός παρατάχθηκε με πολλές αλλαγές όπως ήταν αναμενόμενο και το παιχνίδι στο πρώτο μέρος ήτα αρκετά κακό και άτεχνο κυρίως λόγω του πολύ κακού αγωνιστικού χώρου.
Η ομάδα του Μάρκο Σίλβα ευτύχησε να προηγηθεί στο 45 με καρφωτή κεφαλιά του Φουστέρ μετά την σέντρα του Τσιμίκα.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλων πίεσε για την ισοφάριση κάτι το οποίο κατάφερε προηγηθεί με ωραίο σου του Βαλεριάνου εκτός περιοχής στο 53. Οι Πειραιώτες προσπάθησαν να αντιδράσουν και με γκολ ξανά του Φουστέρ στο 85 πήραν το νίκη.
Η ομάδα του Απόλλων έχει πολλά παράπονα από την διαιτησία και για το δεύτερο γκολ του Φουστέρ το οποίο είναι καθαρό οφ σαιντ αλλά και για πολλές φάσεις στο πρώτο ημίχρονο που ο διαιτητής δεν καταλόγισε, όπως το χέρι του Μποτία.