Ανώτερος ο ΠΑΟΚ "καθάρισε" εύκολα τον Βόλο

Χάρμα οφθαλμών ήταν ο ΠΑΟΚ στην Τούμπα και έφτασε στην τρίτη του συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα, αυτή τη φορά επί του ΝΠΣ Βόλου με 3-0. Οι “ασπρόμαυροι” είχαν μεγάλα διαστήματα εξαιρετικού ποδοσφαίρου, και αυτό επιστεγάστηκε από ένα γκολ-ποίημα του Αντρίγια Ζίβκοβιτς στο 30ο λεπτό.

Ο Σέρβος είχε και δοκάρι στο 50’. Χαμένο πέναλτι ο Βόλος στο 44’, με το σκορ στο 2-0. Στο 27’ ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ από την άσπρη βούλα. Ο Κότνικ ανέτρεψε τον Αουγκούστο εντός περιοχής, ο Γκάμαρης έδωσε το πέναλτι και στο 28’ ο Ολιβέιρα ευστόχησε για το 1-0.νΔυο λεπτά αργότερα ακόμα ένα γκολ, και μάλιστα ονειρώδες… Στο 30’, ο Αντρίγια με απίθανο γυριστό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έστειλε την μπάλα στο “Γ” της εστία του Κότνικ γράφοντας το 2-0. Η ανωτερότητα του Δικεφάλου συνεχίστηκε και έφερε ακόμα ένα γκολ, έστω κι από το σημείο του πέναλτι. Ο Κωνταντέλιας ανατράπηκε από τον Ματίγια εντός περιοχής και Αουγκούστο εκτέλεσε εύστοχα κάνοντας το τελικό 3-0 στο 62’.