Τα γκολ στο 90΄ δίνουν νίκες στον Ατρόμητο

O Ατρόμητος έφτασε τις έξι νίκες με γκολ στα τελευταία λεπτά στο φετινό πρωτάθλημα. Οι «κυανόλευκοι» εξακολουθούν να χτυπούν προς το φινάλε των αγώνων τους και θύμα για δεύτερη φορά ήταν ο Ηρακλής. Οπως και στο ματς του πρώτου γύρου στο Καυτανζόγλειο με τον Μάρτιν Τόνσο, που είχε σκοράρει ένα πολύ όμορφο γκολ (1-2 στο 88′), έτσι και σε αυτό του δευτέρου γύρου, την Κυριακή στο Περιστέρι, ο Θωμάς Βασιλείου πέτυχε το γκολ της νίκης στο 91′.

Ο Τόνσο έχει χαρίσει ακόμα τρεις νίκες. Συγκεκριμένα, στο μυθικό 4-3 στη Τούμπα επί του ΠΑΟΚ, όταν πανηγύρισε το νικητήριο γκολ στο 90′, στο 2-0 επί του Λεβαδειακού, όταν και… καθάρισε το ματς στο ίδιο λεπτό (2-0), αλλά και στο 2-1 με αντίπαλο την Ξάνθη (επίσης εντός έδρας), σημειώνοντας το τέρμα που έκρινε το ματς στο 85′. Νίκη στο 90′ έχει υπογράψει και ο Νικολά Ντιγκινί, την περασμένη αγωνιστική στο εκτός έδρας 1-0 σε βάρος της Βέροιας. Αντίθετως, στο φινάλε έχει… πληγωθεί μόνο από τον ΠΑΣ Γιάννινα με τον Πέδρο Κόντε να ισοφαρίζει στο 94′ σε 1-1. Αξίζει να αναφέρουμε ότι 6 γκολ από το 85′ και μετά, εκτός από τον Ατρόμητο, έχει πετύχει μόνο ο Ολυμπιακός.
Πηγή: atromitistas.gr