Πάτρα: H Παναχαϊκή το… πάλεψε κόντρα στον Παναθηναϊκό

Η Παναχαϊκή γνώρισε την ήττα με 2-1 από τον Παναθηναϊκό, στο Παμπελοποννησιακό στάδιο, για τη δεύτερη αγωνιστική του κυπέλλου Ελλάδας.

Στο πρώτο ημίχρονο οι «κοκκινόμαυροι» δέχθηκαν το γκολ με τον «καλημέρα» όταν ο Κλωναρίδης στο 7′, απέφυγε εξαιρετικά τον Ασίγκμπα, μπήκε μέσα στην μεγάλη περιοχή και πλάσαρε τον Στρέζο κάνοντας το 1-0.

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου στο 42′ και πάλι ο Κλωναρίδης μέσα στην μεγάλη περιοχή, με διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα πατρινά δίχτυα κάνοντας το 2-0!

Στην επανάληψη η πατρινή ομάδα κράτησε ανέπαφη την εστιά της, με τον Κάργα στο 91′ να κάνει την κεφαλιά και τον Στεργίδη να βάζει το πόδι του στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το 1-2!

Παναθηναϊκός: Κοτσόλης, Μαρινάκης, Σάντσεθ, Κουτρουμπής, Νάνο, Λαγός, Ζέκα, Πράνιτς, Νίνης, Κλωναρίδης, Μπεργκ.

Παναχαϊκή: Στρέζος, Ασίγκμπα, Κάργας, Χίσα, Στεργίδης, Πινδώνης, Ταχέιρα Φερέιρα, Σιατραβάνης, Λαμπρόπουλος, Φραντζής, Ντίλας.