Οι αλλαγές βγαίνουν στον Στέφενς

Ο Χουμπ Στέφενς έχει πάρει την φετινή σεζόν σημαντικές και καθοριστικές βοήθειες από τον πάγκο. Τελευταίο παράδειγμα η είσοδος του Σαλπιγγίδη στο 84′ του αγώνα με την Αλκμάαρ, που άλλαξε την ροή του ματς. Ο διεθνής επιθετικός φρέσκαρε την επίθεση του ΠΑΟΚ και στο τέλος πέτυχε το τέρμα με το οποίο ο ΠΑΟΚ απέσπασε τον βαθμό της ισοπαλίας στην Ολλανδία. Δεν ήταν, πάντως, η πρώτη φορά φέτος, που κάποιος ποδοσφαιριστής από τον πάγκο λύνει τα χέρια του Στέφενς. Κάτι ανάλογο έχει συμβεί ακόμη τρεις φορές με τον Βούκιτς και μία με τον Νέτσιντ, στα παιχνίδια με Σαχτιόρ, Αναγέννηση Καρδίτσας, Πλατανιά και Μέταλιστ. Ο Σέρβος άσος πέρασε στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα με την Σαχτιόρ και πέτυχε το νικητήριο τέρμα στις καθυστερήσεις, στο παιχνίδι απέναντι στους Κρητικούς χρησιμοποιήθηκε από το 46′ και λίγα λεπτά αργότερα σημείωσε το πανέμορφο τέρμα με το οποίο ο «Δικέφαλος» κατέκτησε τους τρεις βαθμούς και στον αγώνα με την Αναγέννηση Καρδίτσας έπαιξε, ξανά, από το 46′ και έπειτα και κατάφερε και πάλι να σκοράρει. Ο Νέτσιντ, τέλος, στο δεύτερο επίσημο φετινό παιχνίδι του ΠΑΟΚ, αυτό κόντρα στην Μέταλιστ, αγωνίστηκε από το 82′ και μετά και κατάφερε να σκοράρει για το 1-1 στο Χάρκοβο.
Πηγή: olapaok.gr