Τρελαίνει κόσμο ο Πλατανιάς

Επιβεβαιώνοντας την πολύ καλή αγωνιστική του κατάσταση, ο Πλατανιάς «καθάρισε» (3-1) και τη SKODA Ξάνθη στα Περιβόλια, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Super League, και παρέμεινε «ζωντανός στο κυνήγι των πλέι οφ…

Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη για τους Κρητικούς, οι οποίοι βρίσκονται πλέον στο -1 από την πέμπτη θέση.

Οι γηπεδούχοι επέβαλαν από νωρίς το ρυθμό τους και στο 19’ ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Ανγκούλο, μετά από ασυνεννοησία στην άμυνα της Ξάνθης. Μάλιστα στο 32’, ο Ισπανός εκμεταλλεύτηκε ακόμα ένα λάθος και με κεφαλιά έκανε το 2-0.

Οι Ακρίτες μείωσαν σε 2-1 με τον Λισγάρα στο 65’, ωστόσο στο 75’ ο Μιλούνοβιτς, έξι λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση οι δύο ομάδες, καθώς ο Σολτάνι και ο Γκνιάνιτς αντίκρισαν δεύτερη κίτρινη κάρτα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.