Του έβαλε δύσκολα ο Παναιτωλικός

Ήταν δεδομένο πως ο Παναθηναϊκός θα αντιμετώπιζε δυσκολίες στον αγώνα με αντίπαλο τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο. Οι πράσινοι δεν είχαν την ίδια εντυπωσιακή αγώνα με τους αγώνες κόντρα σε ΠΑΟΚ στην Τούμπα και ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ. Το «τριφύλλι» δεν είχε καλή εικόνα, στο δεύτερο ημίχρονο βρήκε φάσεις για να σκοράρει αλλά παράλληλα κινδύνεψε κιόλας

με τον Διούδη στην τελευταία φάση του ματς να κρατάει το «μηδέν» σε σουτ του Ντίας. Το τελικό 0-0 προφανώς και δεν… κάνει ούτε στους πράσινους που θέλουν να μαζέψουν όσο το δυνατό περισσότερους βαθμούς για να μπουν στα playoffs, ούτε και στον Παναιτωλικό που θέλει να μείνει στην κατηγορία. Σε κάθε περίπτωση, το ματς ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο είχε αρκετή ένταση, περισσότερες φάσεις και θα μπορούσε να έχει γίνει ακόμα καλύτερο αν κάποιος από τους δυο άνοιγε το σκορ. Αυτό δεν έγινε, με το 0-0 να «σφραγίζει» τις προσπάθειες των παικτών των δυο ομάδων. Ο Παναθηναϊκός πήγε στους 13 βαθμούς ενώ ο Παναιτωλικός έφτασε τους 4 και είναι προτελευταίος…