Σόου Ολυμπιακού με 4άρα

Το παιχνίδι ήταν αδιάφορο βαθμολογικά, αλλά ιδιαίτερα οι Ερνάνι και Πουλίδο εμφανίστηκαν… ορεξάτοι! Ο πρωταθλητής, Ολυμπιακός, νίκησε εύκολα 4-0 τον υποβιβασμένο, Πανθρακικό, στο άδειο (λόγω τιμωρίας) «Γ. Καραϊσκάης», για την 28η αγωνιστική της Super League.

Οι Πειραιώτες «καθάρισαν» το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο, όταν προηγήθηκαν 3-0, με τέρματα των Πουλίδο (26′), Πάρντο (40′) και Ερνάνι (43′), ενώ ο τελευταίος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις του ματς (93′). Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι είχαν πολλές ευκαιρίες και δοκάρι (63′) με τον Κασάμι για να φτάσουν σε ακόμη πιο μεγάλη το σκορ, αλλά ο εξαιρετικός τερματοφύλακας των Θρακιωτών, Αθανασιάδης, περιόρισε τον διασυρμό, με εντυπωσιακές επεμβάσεις.