Με μαγικά του Μπουονανότε η ΑΕΚ νίκησε τον ΠΑΣ

Με   μαγικά του Μπουονανότε η ΑΕΚ νίκησε τον ΠΑΣΗ ΑΕΚ βρήκε τον ηγέτη της τστο πρόσωπο του Ντιέγκο Μπουονανότε. Εκστασιασμένοι, οι 30.000 Ενωσίτες που κατέκλυσαν το ΟΑΚΑ παρακολουθούσαν τον μεγάλο άσο και φώναζαν ρυθμικά το όνομα του. Ο Ντιέγκο Μπουονανότε έκανε μαγικά πράγματα και δικαίωσε σε απόλυτο βαθμό το προσωνύμιο «μικρός μάγος». Χόρευε όλη την άμυνα του ΠΑΣ, μοίραζε μαεστρικά το παιχνίδι (δίχως να εκβιάζει προσπάθειες), έκανε πολλές…μέσες να σπάσουν. Κέρδισε ένα πέναλτι που αξιοποίησε ο ίδιος και πέτυχε ακόμα ένα γκολ, σήμα κατατεθέν της τεράστιας ποιότητας που διαθέτει, οδηγώντας την ΑΕΚ σε νίκη, με ανατροπή μάλιστα, με 3-1. Στο 20ο λεπτό ο ΠΑΣ βγήκε στην αντεπίθεση, με τον Ακόστα να πιάνει ένα δυνατό σουτ, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του. Στο 35ο λεπτό ο Μπουονανότε… χόρεψε την άμυνα του ΠΑΣ και κέρδισε το πέναλτι, το οποίο ανέλαβε να εκτελέσει ο ίδιος και έτσι έφερε το ματς στα ίσα. Δέκα λεπτά αργότερα ο Μπαρμπόσα πέρασε ωραία την μπάλα στον Νανό, ο οποίος… άδειασε τον αντίπαλό του και έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Βελλίδη, δίνοντας το προβάδισμα στην ΑΕΚ. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Βάργκας, μετά από ωραία συνεργασία με τους Μάνταλο και Αραβίδη στο 87ο λεπτό.