Ξεκούραστη πρεμιέρα για τον Παναθηναϊκό

Στο πρώτο ματς του Παναθηναϊκού στην Super League, απέναντι στον Βόλο και λίγες μέρες πριν τη σπουδαία ρεβάνς με την Μπράγκα, οι πράσινοι ήταν σαφώς ανώτεροι παρά τα επτά νέα πρόσωπα στην ενδεκάδα. Μάλιστα δόθηκε η ευκαιρία να αντικατασταθούν στο ημίχρονο οι Ρούμπεν και Παλάσιος. Το 3-0 ήρθε απόλυτα φυσιολογικά, με το πρώτο γκολ του Τσέριν

να έρχεται αμέσως μετά το δεκάλεπτο και τα πάντα να καθαρίζουν απ’ το πρώτο μέρος με την κεφαλιά του Ιωαννίδη. Ο Βέρμπις διαμόρφωσε το τελικό σκορ, απέναντι σε έναν Βόλο που είχε ουσιαστικά μία πολύ καλή φάση και έδειξε να μην μπορεί να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις ενός τέτοιου αγώνα. Ντεμπούτο έκανε για τον Παναθηναϊκό ο Πάλμπερ-Μπράουν που πέρασε ως αλλαγή. Αξιοσημείωτη η αποθέωση του Σπόραρ απ’ τους πράσινους φιλάθλους.