Ήττα σοκ για Μπάρτσα από την Βαλένθια

Τρίτη σερί ήττα στο πρωτάθλημα και δεύτερη μέσα στο σπίτι της γνώρισε η Μπαρτσελόνα το βράδυ της Κυριακής από την Βαλένθια.

Οι Καταλανοί απώλεσαν το προβάδισμα των εννέα βαθμών και πλέον απειλούνται άμεσα από Ατλέτικο και Ρεάλ.

Η Βαλένθια «απέδρασε» με 1-2 από το Καμπ Νόου της Βαρκελώνης με ένα αυτογκολ του Ράκιτιτς στο 26ο λεπτό και λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Σάντι Μίνα με υπέροχο πλασέ έγραψε το 0-2.

Η πίεση της Μπαρτσελόνα απέφερε μόλις ένα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο με τον Μέσι στο 64ο λεπτό.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Μπράβο, Σέρτζι Ρομπέρτο, Πικέ, Μαστσεράνο, Τζόρντι Άλμπα, Μπουσκέτς, Ράκιτιτς, Ινιέστα, Μέσι, Νεϊμάρ, Λουίς Σουάρες.

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Ντιέγκο Άλβες, Μπαραγάν, Αμπντενούρ, Μουστάφι, Σικέιρα, Ντάνι Παρέχο, Χάβι Φουέγο, Ένσο Πέρες (74′ Ζοάο Κανσέλο), Σάντι Μίνα (60′ Πάκο Αλκάθερ), Αντρέ Γκόμες, Ροντρίγκο (88′ Χοσέ Γκαγιά).

Πηγή:Zougla.gr