"Καταιγίδα" στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός

Με εξαιρετική εμφάνιση ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο όταν και έβαλε όλα τα γκολ, ο Ολυμπιακός διέλυσε με 4-0 τον Λεβαδειακό. Οι ερυθρόλευκοι έκαναν αμέτρητες φάσεις σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, αλλά ήταν αποτελεσματικοί μόνο στην επανάληψη, όταν και κατάφεραν να ξεκλειδώσουν την άμυνα του Λεβαδειακού που μέχρι τότε είχε αντέξει στην πίεση. Ο Μπράουν Ιντέγε πέτυχε ένα καταπληκτικό γκολ στο 48′ με γυριστό σουτ αλλά ήταν σε αντικανονική θέση και ήταν ένα από τα λάθη της διαιτησίας (του επόπτη Δόση) στο παιχνίδι, με τον Λεβαδειακό να καταρρέει στη συνέχεια και τους ερυθρόλευκους να κάνουν ό,τι θέλουν στο γήπεδο. Μέσα σε τέσσερα λεπτά ο Ολυμπιακός τελείωσε το ματς!

Στο 70’ ο Μιλιβόγεβιτς με ωραίο σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής νικάει τον Ναμάσκο για το 2-0 και στο 71’ από την σέντρα των Βοιωτών, ο Ολυμπιακός βγήκε στην αντεπίθεση, ο Σεμπά έδωσε την μπάλα στον Φορτούνη και αυτός με πλασέ στην κίνησε «τελειώνει» το ματς. Στο 74’ ο Ιντέγε πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ μετά από την σέντρα του Ντε λα Μπέγια πήρε την κεφαλιά και νίκησε τον Ναμάσκο για το 4-0! Στο 79’ ο Ολυμπιακός είχε ακόμα μια καλή στιγμή να πετύχει άλλο ένα γκολ, όμως η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι έπειτα από σουτ του Πάρντο.