14η νίκη με γκρίνια…

Χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοσή του, ο Ολυμπιακός νίκησε (1-0) τον Παναιτωλικό στο «Γ. Καραϊσκάκης» και πανηγύρισε τη 14η νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στη Super League. Σκόρερ ήταν ο Τσόρι Ντονμίγκες, με μακρινό σουτ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη του ματς έπαιξε η αποβολή του Κυριακίδη, λίγο νωρίτερα, για χέρι έξω από την περιοχή. Οι «ερυθρόλευκοι» έδειξαν να μην έχουν ξεπεράσει το σοκ της ήττας απ’ την Αρσεναλ την Τετάρτη, που έφερε τον αποκλεισμό τους από το Champions League, ενώ στο τέλος ο κόσμος αποδοκίμασε. Παρ’ όλα αυτά, συνεχίζουν χωρίς απώλειες. Μάλιστα, θα μπορούσαν να διευρύνουν το σκορ, αλλά ο Τσόρι νικήθηκε από τον Στεφανάκο σε εκτέλεση πέναλτι στο 55’, ενώ στο 76’ ο Φορτούνης είχε δοκάρι.