Εράνη Φιλιατρών: Έκανε το πρώτο βήμα!

Με γκολ του Αλεξανδρόπουλου η Εράνη Φιλιατρών πήρε την νίκη πριν από λίγο στο Γ΄Λουκαρέας με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Καλαμάτας, για τον 1ο αγώνα της 4ης φάσης του Κυπέλλου Μεσσηνίας.

Ένα σημαντικό βήμα απέναντι σε έναν δύσκολο αντίπαλο έκανε σήμερα η Φιλιατρινή ομάδα στην , όπου ο ήταν ελαφρά καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει.

Η Εράνη κυριάρχησε στο β΄μέρος και με ωραίο σουτ στο 60ο λεπτό του Χρήστου Αλεξανδρόπουλου έξω από την περιοχή πήρε την νίκη με 1:0, ενώ είχε αρκετές ακόμη ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ.

Στον άλλο αγώνα του Κυπέλλου που διεξήχθει σήμερα, ο Α.Ο. Διαβολιτσίου επικράτησε με σκορ 1:0 του Τέλο Άγρα.

Αύριο Κυριακή στις 17:15 διεξάγονται δύο ακόμη αγώνες για την 4η φάση του θεσμού: