![](http://www.typosthes.gr/files/temp//945B85B771CDB9B025DC7B1370A35A70.jpg)
Συνελήφθη χθες (23.12.2015) το απόγευμα στη Μύκονο, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Μυκόνου, ένας 37χρονος υπήκοος Πολωνίας, γιατί εκκρεμούσε σε βάρος του ευρωπαϊκό ένταλμα σύλληψης.
Συγκεκριμένα, ο 37χρονος διώκονταν με ένταλμα σύλληψης Εισαγγελικών Αρχών Πολωνίας, για υπόθεση ναρκωτικών.
Επιπλέον, διαπιστώθηκε ότι ο δράστης οδηγούσε δίκυκλο μοτοποδήλατο υπό την επήρεια μέθης και χωρίς να κατέχει άδεια ικανότητας οδήγησης και ασφαλιστήριο συμβόλαιο.
Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στις αρμόδιες Εισαγγελικές Αρχές.
typosthes.gr-topika
Tags: αστυνομικά