Απολογιστικό χαρακτήρα των πεπραγμένων της 8μηνης θητείας του ως αναπληρωτής υπουργός Υγείας είχε ο χαιρετισμός που απηύθυνε ο κος Μάριος Σαλμάς κατά την παρουσίαση μελέτης του Ιδρύματος Οικονομικών και Βιομηχανικών Ερευνών σχετικά με τις αναπτυξιακές προοπτικές της ελληνικής φαρμακευτικής βιομηχανίας.
![Μάριος Σαλμάς: πληρώνει και φεύγει; Μάριος Σαλμάς: πληρώνει και φεύγει;](https://lh3.googleusercontent.com/-tgyK1kVeSYI/UTZF0PxUm9I/AAAAAAAANvs/9RzShYM3jlY/s259/Photo%2525205%252520%2525CE%25259C%2525CE%2525B1%2525CF%252581%2525202013%2525209%25253A19%252520%2525CE%2525BC.%2525CE%2525BC..jpg)
Πάντως στην ακροτελεύτια πρόταση της ομιλίας του άφησε πολλά ερωτηματικά λέγοντας «…όλοι κρίνονται μετά το πέρας της θητείας τους…». Αν δεν προανήγγειλε την αποχώρηση του από το υπουργείο στον αναμενόμενο ανασχηματισμό, σίγουρα άφησε το περιθώριο.
Βάννα Κεκάτου
www.healthview.gr
Tags: αναπληρωτής, ΕΟΠΥΥ, υπουργείο