![Κοκορέτσι για ρεκόρ Γκίνες Το μέτρημα σταμάτησε στα 120 μέτρα (Φωτό και βίντεο)! Κοκορέτσι για ρεκόρ Γκίνες Το μέτρημα σταμάτησε στα 120 μέτρα (Φωτό και βίντεο)!](http://www.newsorama.gr/wp-content/uploads/2013/05/rp7_536_3551.jpg)
Ο Δήμαρχος Λαμιέων Γιώργος Κοτρωνιάς πήρε την κορδέλα και με βοηθό τον αντιδήμαρχο Κώστα Μουστάκα μέτρησε το κοκορέτσι μπροστά στις κάμερες.
Μας βγήκε ενάμισι μέτρο λιγότερο, αλλά όπως είπε χαριτολογώντας και ο Δήμαρχος δεν πειράζει να κλέψουμε και λίγο… Την ικανοποίησή τους για την αναβίωση του «Ρουμελιώτικου Πάσχα» εξέφρασαν ο Δήμαρχος, οι αντιδήμαρχοι, αλλά και ο Αντιπεριφερειάρχης Θωμάς Στάικος.
Tags: πασχα