1-0 ο Πανιώνιος τον Ηρακλή

Ο Πανιώνιος λοιπόν, που ήταν η ομάδα που μπήκε για να παίξει, μπορεί να βρήκε απέναντί του έναν εξαιρετικό τερματοφύλακα, τον Χουάντερσον, ωστόσο κατάφερε σε μία περίπτωση να τον νικήσει με τον Ανσαριφάρντ και να πάρει τη νίκη με 1-0. Όσο για τον Ηρακλή; Επί 90 λεπτά δεν έκανε ούτε μία τελική!

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ένας επιθετικός μονόλογος των γηπεδούχων, αφού ο Ηρακλής περιορίστηκε σε καθαρά παθητικό ρόλο. Άλλωστε για ένα ολόκληρο ημίχρονο το μεγάλο όπλο των «κυανόλευκων», ο Βέλλιος δεν… εμφανίστηκε ποτέ, αφού ήταν απελπιστικά μόνος του στην επίθεση.

Όσο για τον Πανιώνιο, μεσοεπιθετικά ήταν εξαιρετικός. Πίεσε τον Ηρακλή, έκανε ευκαιρίες και μάλιστα έφθασε αρκετές φορές κοντά στο γκολ, με τον Χουάντερσον ωστόσο να… φωνάζει διαδοχικά «όχι».

Πάντως ό,τι δεν κατάφερε στο πρώτο ημίχρονο, το πέτυχε σχετικά νωρίς στο δεύτερο ο Πανιώνιος, καθώς με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα η μπάλα έφθασε στα δίχτυα του Ηρακλή με την κοντινή προβολή του Ανσαριφάρντ.

Και για να μην σας κουράζουμε κι εσάς όσο κουραστήκαμε κι εμείς, μετά το γκολ δεν έγινε καμία τελική προσπάθεια…