Το πάθος και η υπομονή του Ολυμπιακού

Απέναντι στη Ριέκα ο Ολυμπιακός έβγαλε πολλά στοιχεία από την ομάδα που θέλει να δημιουργήσει ο Μπέσνικ Χάσι για τη νέα αγωνιστική περίοδο. Δύο από τα πιο σημαντικά όμως ήταν το πάθος και η υπομονή που είχαν οι «ερυθρόλευκοι» στο ματς με τους Κροάτες. Είχαν πάθος και αυτό φάνηκε τόσο στα τρεξίματά τους και τον τρόπο που έπαιζαν, όσο όμως και στον τρόπο που πανηγύρισαν τόσο το 1-1 αλλά και το 2-1 στις καθυστερήσεις. Το άλλο ήταν η υπομονή που έδειξε η ομάδα και πάλεψε το ματς μέχρι το τέλος. Μπορεί να… στράβωσε το παιχνίδι στο 0-1 του πρώτου ημιχρόνου, αλλά σε καμία περίπτωση ο Ολυμπιακός δεν βγήκε από το αρχικό πλάνο που είχε στον αγώνα και κυνήγησε μέχρι το τελευταίο λεπτό τη νίκη και δικαιώθηκε με το αποτέλεσμα.