Τα γκολ στις καθυστερήσεις έχουν "κάψει" τον Ολυμπιακό

Αυτό που συμβαίνει φέτος στην ευρωπαϊκή πορεία του Ολυμπιακού είναι τρομερό. Οι Πειραιώτες δέχθηκαν πέντε γκολ μετά το 90′ και μάλιστα το καλοκαίρι λίγο έλειψε να το πληρώσουν και με τη Σλόβαν Μπρατισλάβας και τον Απόλλωνα Λεμεσού, αλλά προκρίθηκαν στα πέναλτι.

Η Φράιμπουργκ ισοφάρισε στο 93′, λοιπόν κι αυτό ήταν το πέμπτο γκολ στις καθυστερήσεις εις βάρους του Ολυμπιακού σε 11 φετινά ευρωπαϊκά ματς. Η αρχή έγινε στο Ισραήλ όταν ισοφαρίστηκε στο 94′ από την Μακάμπι Χάιφα με ένα απίθανο γυριστό του Αζίζα. Στη ρεβάνς ηττήθηκε 4-0 και δεν συνέχισε στο Champions League. Συνέχισε στο Europa κι έφερε 1-1 εντός έδρας με τη Σλόβαν Μπρατισλάβας. Στη ρεβάνς στο 94′ ο Σάπονιτς έκανε το 1-1 κι έστειλε το ματς στην παράταση. Στα play offs της διοργάνωσης ο Ολυμπιακός με τον Απόλλωνα Λεμεσού έφερε στην Κύπρο 1-1. Στο «Γ. Καραϊσκάκης» άνοιξε το σκορ στο 2′ με τον Μασούρα, αλλά στο 90′ ο Πίττας σκόραρε και έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στην παράταση. Στην πρεμιέρα του ομίλου στο 93′ ο Γκεσάντ χάρισε τη νίκη 2-1 στη Ναντ.