Συνεχίζει να γράφει ιστορία ο Πανιώνιος

Η ΑΕΚ γνώρισε ήττα-σοκ με σκορ 0-1 για την 2η αγωνιστική των πλέι-οφ και πλέον… μπλέκει. Η Ένωση σε κανένα σημείο του αγώνα δεν έδειξε το καθαρό μυαλό και το πάθος που έβγαλε στην Τούμπα, με αποτέλεσμα να γνωρίσει μια ήττα-πισωγύρισμα, που από φαβορί για την πρώτη θέση και το Τσάμπιονς Λιγκ την βάζει σε περιπέτειες. Γενικά η ΑΕΚ τα έκανε όλα λάθος σήμερα, ενώ το γλυκό έδεσε με την τύχη που της γύρισε την πλάτη στο δοκάρι του Σιμόες στο τέλος, σε μια από τις λίγες καλές φάσεις που δημιούργησε, η αλήθεια είναι.

Ο Πανιώνιος πήρε τεράστιο «διπλό» στο ΟΑΚΑ και έφτασε τους τέσσερις βαθμούς στην βαθμολογία των play off.  Η ομαδάρα του Ιστορικού… μάσαγε σίδερα στο Ολυμπιακό Στάδιο, πέτυχε το γκολ της νίκης στο 7ο λεπτό με γκολ του Γεσίλ και κράτησε το «μηδέν» στην εστία του σε ολόκληρο το 90λεπτο! Οι κυανέρυθροι είχαν εξαιρετική αμυντική λειτουργία και έφτασαν στην μεγάλη επικράτηση!