Στη κορυφή ο Ολυμπιακός με πρωταγωνιστή τον Αγκιμπού

Με πρωταγωνιστή τον Αγκιμπού, που είχε γκολ και ασίστ, ο Ολυμπιακός νίκησε στο ντέρμπι τον ΠΑΟΚ με 2-1 και επέστρεψε στην κορυφή. Ο 20χρονος μεσοεπιθετικός από την Γουϊνέα έκανε τρομερό παιχνίδι με γκολ (22′), ασίστ στον Μασούρα (2-0 στο 31′) και δοκάρι στο 51′.  Γενικά πολύ καλή εμφάνιση από τους πρωταθλητές Ελλάδας,

ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο τελείωσαν με 8 τελικές κι ένα διπλό δοκάρι (Ελ Αραμπί στο 29′). Ο ΠΑΟΚ από την πλευρά του είχε αρνητική πρωταγωνιστή τον Εσίτι στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στο δεύτερο έδειξε ένα καλύτερο πρόσωπο,  όπου και μείωσε το σκορ με γκολ του Μουργκ στο 81’. Ο Δικέφαλος ήταν νωθρός για μεγάλο διάστημα του ματς ενώ κομβικό ρόλο έπαιξαν και τα δυο λάθη του Εσίτι που έφεραν τα ισάριθμα γκολ των γηπεδούχων.