"Ρε πάτε καλά; Ντροπή να χάνετε από την Λαμία"

Έξω φρενών ήταν ο Μαρίνος Ουζουνίδης με τους παίκτες του Παναθηναϊκού στην ανάπαυλα του αγώνα με τη Λαμία. Βλέποντας την ομάδα του να χάνει με 1-0 και να παρουσιάζει αποκαρδιωτικό πρόσωπο, ο Εβρίτης τεχνικός μίλησε με σκληρή γλώσσα στα αποδυτήρια στους παίκτες του θέλοντας να τους αφυπνίσει. «Τι κάνετε ρε; Πάτε καλά; Είπαμε να μπούμε δυνατά, να τους πρεσάρουμε, να πιέσουμε για να φτάσουμε στο γκολ και εσείς τους βλέπατε να αλλάζουν την μπάλα και δεν κόψατε ούτε μια φορά! Ήρθε τόσος κόσμος να σας δει! Τι να δει; Αυτό το πράγμα που παρουσιάζετε στο πρώτο ημίχρονο; Είμαστε ο Παναθηναϊκός και χάνουμε από τη Λαμία.

Ντροπή δεν νιώθετε για την εικόνα σας;», είπε σε έξαλλη κατάσταση ο Μαρίνος Ουζουνίδης. Παράλληλα έκανε έντονες παρατηρήσεις σε κάθε παίκτη ξεχωριστά επισημαίνοντας τα λάθη τους. Ο Παναθηναϊκός είχε βελτιωμένη εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο, ισοφάρισε και άγγιξε τη νίκη, ωστόσο για ένα ακόμη ματς μακριά από τη Λεωφόρο έφυγε με απώλεια και ο προπονητής του «τριφυλλιού» ήταν εκνευρισμένος.