Πρόεδρος μπούκαρε στο γήπεδο και εμπόδισε παίκτη της ομάδας του να εκτελέσει πέναλτι

Στη Βουλγαρία, η Τσάρσκο Σέλο υποβιβάστηκε λόγω χαμένου πέναλτι στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Αρχικά θα το εκτελούσε άλλος, ωστόσο ο πρόεδρος του συλλόγου δεν τον άφησε! Η Τσάρσκο Σέλο ήθελε το τρίποντο εναντίον της Λοκομοτίβ Σόφιας

προκειμένου να διατηρήσει ζωντανές τις ελπίδες της για τη σωτηρία. Ωστόσο κόλλησε στο 1-1 και σε συνδυασμό με τη νίκη της Μπότεφ Βράτσα, υποβιβάστηκε στην δεύτερη κατηγορία. Η Τσάρσκο όμως είχε την ευκαιρία να κατακτήσει τη νίκη στις καθυστερήσεις όταν και κέρδισε πέναλτιΟ ποδοσφαιριστής Γιαφά πήρε την μπάλα για να την στήσει στην άσπρη βούλα και να εκτελέσει το πέναλτι, ωστόσο ο πρόεδρος της ομάδας, Στόινα Μανόλοφ, εισέβαλε εσπευσμένα στον αγωνιστικό χώρο ώστε να τον αποτρέψει, με μερικά Μέσα να αναφέρουν ότι τον χτύπησε κιόλας! Οπως τονίζεται μάλιστα ο ισχυρός άνδρας της Τσάρσκο έπιασε από τον λαιμό τον ποδοσφαιριστή προκειμένου να αφήσει την μπάλα και να απομακρυνθεί από το σημείο του πέναλτι. Οπως κι έγινε. Τελικά, την εκτέλεση την ανέλαβε άλλος ποδοσφαιριστής και συγκεκριμένα ο Καβντάνσκι, αλλά για κακή του τύχη νικήθηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, σφραγίζοντας τον υποβιβασμό.