Ο Χασάν "λύτρωσε" τον Ολυμπιακό στις καθυστερήσεις

Λύτρωση στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα με τον ΠΑΣ Γιάννινα για τον Ολυμπιακό, με το γκολ της νίκης να έρχεται στο 93′ από τον Αχμέντ Χασάν για το τελικό 1-0. Οι ερυθρόλευκοι έχασαν πέναλτι με τον Βαλμπουενά στο πρώτο μέρος, είχαν 3-4 καλές ευκαιρίες αλλά όχι το πρόσωπο που θα έπρεπε. Το ροτέισον του Μαρτίνς αντί να φρεσκάρει την ομάδα, μάλλον την… αποσυντόνισε καθώς τα «φτερά» με Μπρούμα και Μασούρα δεν προσέφεραν τίποτα ενώ και ο Βαλμπουενά δεν ήταν σε καλή μέρα. Μια… λαμπάδα στο ύψος του Χασάν και ένα «αναίμακτο» μάθημα για τη συνέχεια καθώς αν δεν παίξεις μπάλα δεν κερδίζεις ούτε τα… καφενεία της Super League, με όλο το σεβασμό στον ΠΑΣ που έπαιξε με ψυχή και κόντεψε να πάρει το βαθμό.

Πηγή: redgoal.gr