Ο Ολυμπιακός πέταξε μια μεγάλη ευκαιρία

Με άδεια χέρια επιστρέφει ο Ολυμπιακός από το Λονδίνο, μετά την ήττα του με 4-2 από την Τότεναμ, για την 5η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League. Και επιστρέφει με άδεια χέρια, αν και έδειξε ότι ήταν ένα παιχνίδι που έδειξε ότι μπορούσε να πάρει κάτι. Ο Ολυμπιακός έκανε ένα σχεδόν άψογο πρώτο 45λεπτο. Έγιναν κι άλλα λάθη, αλλά μοναδικό ψεγάδι ήταν το ολέθριο σφάλμα του Γιασίν Μεριά στο τέλος του ημιχρόνου.

Ένα λάθος που έφερε τη μείωση του σκορ από την Τότεναμ σε 1-2. Και ήρθε σε ένα σημείο όπου ο Ολυμπιακός ήταν τακτικά άριστος και έχει κάνει ένα μεγάλο παιχνίδι. Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν κι άλλα λάθη, ο Ολυμπιακός δεν είχε την ίδια απόδοση με το πρώτο και πέταξε μία μεγάλη και ιστορική ευκαιρία να κάνει κάτι μεγάλο. Και με την εικόνα που είχε κυρίως στο πρώτο 45λεπτο και τον τρόπο που «έβαλε» στο παιχνίδι την Τότεναμ, αμαρτία είναι να μην έχει πάρει τίποτα…