Ο Ελ Καντουρί "ξελάσπωσε" τον ΠΑΟΚ

Έχοντας κάνει ένα κάκιστο πρώτο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ επέτρεψε αρκετές φορές στον Πανιώνιο να τον κοιτάξει στα μάτια. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης, εκμεταλλευόμενη τα λάθη στα μετόπισθεν των «ασπρόμαυρων» έβγαλε κάποιες καλές φάσεις, αλλά δίχως ουσία αφού ο Αλέξανδρος Πασχαλάκης δεν νικήθηκε σε καμία περίπτωση. Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, ο ΠΑΟΚ… μαζεύτηκε και κατάφερε να φύγει με το «διπλό» χάρη σε γκολ που μπήκε στο 63′.

Σκόρερ ο Ελ Καντουρί ο οποίος πάτησε στην περιοχή του Πανιώνιου, απελευθερώθηκε με μία δύο ωραίες κινήσεις και με συρτό σουτ «νίκησε» τον Μανΐλοβιτς για το 1-0. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 88′ οι Θεσσαλονικείς σκόραραν και δεύτερο τέρμα, όμως ο διαιτητής της αναμέτρησης δεν το μέτρησε για οφσάιντ. Η απόφαση του ωστόσο δεν τον δικαιώνει καθόλου μια και ο Ακπόμ καλυπτόταν…