Ο Άρης το ήθελε περισσότερο από τον αδιόρθωτο Παναθηναϊκό

Ο Παναθηναϊκός ήταν για ακόμη ένα ματς κακός και ηττήθηκε από τον Άρη με 1-0. Ο Καμαρά με γκολ στο δέκατο λεπτό του ματς έκρινε την έκβαση της αναμέτρησης. Οι Πράσινοι βρέθηκαν και πάλι να χάνουν από νωρίς στο ματς και με εξαίρεση ένα εικοσάλεπτο στο πρώτο μέρος και ένα τέταρτο στο δεύτερο ημίχρονο δεν κατάφεραν να απειλήσουν τους γηπεδούχους.

Ο Άρης δεν είχε περιθώρια μετά τα αρνητικά αποτελέσματα με ΟΦΗ, Ιωνικό. Έπαιζε στην έδρα του με τον Παναθηναϊκό και μία ήττα, ήταν πιθανό να οδηγήσει τον Άκη Μάντζιο στην έξοδο. Από τον Παναθηναϊκό στο γήπεδο κατέβηκε μόνο ο Ιωαννίδης. Και ο νεαρός επιθετικός δεν μπορούσε να νικήσει μόνος του τον Άρη. Ο Παναθηναϊκός υπέστη ήττα καρμπόν με τα Γιάννινα και θα πρέπει να διορθώσει πολλά για να επιστρέψει η κανονικότητα.