Μέγα κάζο Ολυμπιακού στα Γιάννινα

Ένα εύκολο διπλό στους Ζωσιμάδες με 0-2 στο ημίχρονο, μετατράπηκε σε… ταφόπλακα ελπίδων τίτλου για τον Ολυμπιακό καθώς οι ερυθρόλευκοι και δη η αμυντική τετράδα που ήταν επιπέδου Super League 2 επέτρεψαν στον ΠΑΣ Γιάννινα όχι μόνο να ισοφαρίσει σε 2-2 αλλά να απειλήσει και με ήττα τους Πειραιώτες και δεν είναι υπερβολή να πούμε ότι αν μια ομάδα άξιζε τη νίκη,

αυτή ήταν η γηπεδούχος. Με αυτό το αποτέλεσμα και κυρίως με την εμφάνιση του δευτέρου ημιχρόνου που ήταν για τα… πανηγύρια, ο Ολυμπιακός μένει πολύ πίσω όχι μόνο για την κατάκτηση του πρωταθλήματος αλλά και της δεύτερης θέσης. «Όαση» ο Κώστας Φορτούνης ο οποίος σκόραρε και τα δυο τέρματα των Πειραιωτών με σουτ στο 33′ και απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 45′, πριν έρθει η «απάντηση» των Ηπειρωτών με τον Παμλίδη στο 64′ και τον Λιάσο στο 76′, με τον σκόρερ του 2-2 να έχει και δοκάρι στο 63′. Σε τραγική κατάσταση τα μεγάλα «όπλα» των Πειραιωτών, Ελ Αραμπί, Χάμες, Μπιέλ, Ινμπόμ όπως και οι τέσσερις πίσω Βρουσάι, Ντόι, Ρέτσος. Ρέαμπτσιουκ οι οποίοι ήταν μόνιμη πηγή κινδύνων και έκαναν τους παίκτες του ΠΑΣ να μοιάζουν… Μπαρτσελόνα.

Πηγή: redgoal.gr