Με το ένα πόδι στους ομίλους ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός πήρε αυτό που ήθελε στο πρώτο ματς των πλέι-οφ του Champions League επικρατώντας με 2-0 της Ομόνοιας στο Καραϊσκάκη και πλέον μόνο με… αυτοκτονία στη ρεβάνς της Κύπρου θα απωλέσει την πρόκριση στους ομίλους της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης. Άχρωμοι, ασύνδετοι και «εγκλωβισμένοι» οι ερυθρόλευκοι στο πρώτο ημίχρονο, σπατάλησαν το πρώτο μισό του αγώνα χωρίς να απειλήσουν την καλοστημένη αμυντικά κυπριακή ομάδα. Στο δεύτερο όμως οι Πειραιώτες ανέβασαν… στροφές με την είσοδο των Ραντζέλοβιτς και Ελ Αραμπί, με τον Σέρβο να κερδίζει το πέναλτι στο 68′ για το 1-0 από τον Βαλμπουενά και τον Μαροκινό στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολάρα να γράφει το τελικό 2-0.