"Καθάρισε" τον ΟΦΗ στις καθυστερήσεις

Ο ΠΑΟΚ πέρασε δύσκολες στιγμές με αντίπαλο τον ΟΦΗ όσο το σκορ ήταν στο 1-0, αλλά τελικά επικράτησε με 3-0 του αντιπάλου στην Τούμπα, χάρη σε δυο γκολ του Σφιντέρσκι στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Στο 8ο λεπτό οι παίκτες του Φερέιρα συνδυάστηκαν άψογα μεταξύ τους με την μπάλα να καταλήγει στον Ελ Καντουρί που έκανε το ένα-δυο με τον Σβαμπ και με δυνατό σουτ έκανε το 1-0. Στο 36′, ήταν η σειρά του ΟΦΗ να φτάσει κοντά στο γκολ, αλλά ένα μακρινό σουτ του Ναμπί βρήκε στο δοκάρι του Ζίβκοβιτς. Οι φιλοξενούμενοι στο τελευταίο κομμάτι του ματς πάλεψαν για την ισοφάριση και στο 79′ έχασαν σπουδαία ευκαιρία με τον νεοεισελθόντα Γιάννου, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Σελίμοβιτς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα λίγο άουτ. Στο 81′, ο Ναμπί από πλεονεκτική θέση νικήθηκε από τον Ζίβκοβιτς, την ώρα που ο ΠΑΟΚ έμοιαζε να έχει μείνει από δυνάμεις και συγκέντρωση. Για αυτόν τον λόγο, στο 86′ πέρασε ο Εσίτι αντί του Αντρίγια Ζίβκοβιτς ενισχύοντας το κέντρο. Τελικά, ο ΠΑΟΚ έδιωξε το άγχος στο 89′, όταν ο Σφιντέρσκι που είχε περάσει νωρίτερα, έκανε το 2-0 με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Σβαμπ. Στο 91, ο Τζόλης είχε δοκάρι σε σουτ, ενώ στο 92′ ο Σφιντέρσκι πέτυχε και δεύτερο γκολ, κάνοντας με μακρινό πλασέ το 3-0, καθώς ο Βάτερμαν ήταν εκτός θέσης.