"Καταιγίδα" ο Ολυμπιακός στη Τρίπολη

Ο Ολυμπιακός μπήκε αποφασισμένος στο ματς με τον Αστέρα στην Τρίπολη και το μετέτρεψε σε περίπατο φτάνοντας στη νίκη με τρόπο «αέρινο» και επιβλητικό με 0-5 χάρη στα τέρματα των Μασούρα (2), Ελ Αραμπί (2) και Ποντένσε. Ο Ολυμπιακός πριν συμπληρωθεί το δεκάλεπτο ήταν μπροστά με 0-2

και σε συνδυασμό με την αποβολή του Πασαλίδη για δολοφονικό τάκλιν στον Γκιλιέρμε, μετέτρεψε το ματς σε παράσταση για ένα ρόλο. Μασούρας στο 5΄και Ποντένσε στο 9′ έγραψαν νωρίς νωρίς το 0-2 με τον Ελ Αραμπί να κάνει το 0-3 στο 34′ και δέκα λεπτά αργότερα ο ίδιος διαμόρφωσε το 0-4 του ημιχρόνου. Δοκάρι από τον Μπουχαλάκη στο 68′ και γκολ από τον Μασούρα στο 72′ για το τελικό 0-5. Μελανό… σημείο ο τραυματισμός του Γκιλιέρμε στο 15′ από τον Πασαλίδη, ο οποίος έφυγε με… κλάματα στο φορείο λόγω αφόρητων πόνων στον αστράγαλο του δεξιού του ποδιού.