Φουλ για Ευρώπη ο Πανιώνιος

Και στην κακή του μέρα ο Πανιώνιος επικράτησε με 1-0 της Βέροιας στην Ημαθία και έκανε ένα ακόμη… ευρωπαϊκό βήμα. Έφτασε τους 38 βαθμούς ενώ πήρε και… εκδίκηση για την ήττα στον πρώτο γύρο. Σε ένα άνευρο, κακό πρώτο ημίχρονο ο Πανιώνιος έκανε γκολ την μοναδική φάση στα καρέ των δύο ομάδων. Στο 8′ μόλις ο Μπεν έπειτα από πολλές κόντρες βρέθηκε στην γραμμή της περιοχής με την μπάλα στα πόδια και με πλασέ έκανε το 0-1.

Ένα σουτ του Στόιτσεφ στο 14′ το οποίο μπλόκαρε ο Γιαννιώτης και τα… νεύρα του Μασούντ για μία λάθη υπόδειξη οφσάιντ του επόπτη ήταν ότι καλύτερο είδαμε στα υπόλοιπα λεπτά του α” μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή, την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά δεν κατάφεραν να φτιάξουν ούτε μία αξιόλογη τελική και το ματς πήγε «σβηστά» ως το φινάλε.