Απόλυτη τρέλα στη Τούμπα

Μόλις στο 10ο λεπτό ο ΠΑΟΚ κέρδισε πέναλτι, μετά από κεφαλιά του Ίνγκασον που βρήκε στο χέρι του Χατζηισαΐα, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ δυο λεπτά αργότερα ο Κούρτιτς. Ο ΠΑΟΚ ήταν κινητικός και στο 24′ ο Γιαννιώτης σταμάτησε σε τετ α τετ τον Μπράντον. Ο Ατρόμητος από την μεριά του προσπάθησε, αλλά δεν κατάφερε να βρει δίχτυα

για την ισοφάριση. Έτσι, οι δυο ομάδες μπήκαν με το 1-0 στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ συνέχισε να ελέγχει τον ρυθμό, αλλά ο Ατρόμητος σταδιακά ισορρόπησε το ματς και προσπάθησε να απειλήσει. Στο 82΄τα πράγματα έγιναν ακόμη πιο δύσκολα για τον Ατρόμητο καθώς η απερισκεψία του Κιβρακίδη στοίχισε στους φιλοξενούμενους, ολοκληρώνοντας το παιχνίδι με δέκα παίκτες μετά τη δεύτερη κίτρινη κάρτα που δέχθηκε ο αρχηγός της ομάδας για επικίνδυνο τάκλιν! Στο 85′ ο ΠΑΟΚ πέτυχε δεύτερο γκολ με τον Ολιβέιρα, αλλά μετά από έλεγχο VAR δόθηκε  οφσάιντ. Ο Ατρόμητος βρήκε τελικά το γκολ στο 90+2′, όταν μετά από μακρινή μπαλιά, ο Σουάρεθ τροφοδότησε με το κεφάλι τον Τζοβάρα, που σκόραρε από κοντά για την ισοφάριση. Τελικά, ο ΠΑΟΚ πήρε το προβάδισμα και έγραψε το τελικό 2-1 στο 90+6′, όταν μετά από σέντρα του Ζίβκοβιτς από τα αριστερά ο Νάρεϊ με σκαστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.