Απογοήτευσε ο Ολυμπιακός στη Γαλλία

Ένας Ολυμπιακός σε παθητικό ρόλο από το πρώτο ως το τελευταίο λεπτό του αγώνα, ήταν τυχερός που είχε το 1-1 μέχρι το 93′ καθώς χωρίς να κάνει ευκαιρία ισοφάρισε με αυτογκόλ, αλλά στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων όσο και να πικραίνει τους ερυθρόλευκους αποδόθηκε δικαιοσύνη στο ματς και κέρδισε η καλύτερη ομάδα. Οι Γάλλοι προηγήθηκαν στο 32′ με τον Μοχάμεντ για να ερθει η ισοφάριση των

Πειραιωτών από το… πουθενά με αυτογκόλ του Μουτασαμί στο 51′. Και ενώ η Ναντ πίεζε, έκανε φάσεις αλλά γκολ δεν έβρισκε, η παθητική εικόνα του Ολυμπιακού που έπαιζε όλο το ματς πίσω από τη σέντρα έφερε το γκολ των γηπεδούχων στο 93′ με κεφαλιά του Γκουεσάν. Οι άνθρωποι των ερυθρολεύκων  έχουν πολλά παράπονα από τον διαιτητή επειδή δεν σταμάτησε το παιχνίδι, καθώς ήταν στο έδαφος ο Καμαρά πριν το 2-1.