Αγχωτική πρεμιέρα για τον ΠΑΟΚ

Αγχωτική πρεμιέρα για τον ΠΑΟΚ που κέρδισε με 1-0 τη Λάρισα, έχοντας αρκετές χαμένες ευκαιρίες. Παραλίγο να κάνει τη μεγάλη ζημιά στο 90+4’ η Λάρισα με τον Τρούγιτς, απίστευτη ευκαιρία από τον Άκπομ που ήταν σε τραγικό βράδυ. Στο 2’ και στο 3’ τα σουτ των Γιαννούλη και Τζόλη πέρασαν λίγο έξω, ενώ στο 8’ ο  Τρούγιτς βρέθηκε στην περιοχή του ΠΑΟΚ και πλάσαρε με το αριστερό, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. Όμως στο 16ο λεπτό ο Μπίσεσβαρ έβγαλε όμορφα για τον Τζόλη, που εκτέλεσε με τη μία με γυριστό σουτ κι έκανε το 1-0. Στο 30’ ο Μπίσεσβαρ προσπάθησε να βρει τον Πέλκα, αλλά ο τελευταίος δεν κατάφερε να πλασάρει, ενώ στο 44’΄η κεφαλιά του Σβαμπ πέρασε λίγο έξω και στο 45+3’ μετά την εκτέλεση φάουλ του Τόρζε, δύο παίκτες της ΑΕΛ δεν κατάφεραν να πλασάρουν σωστά μέσα από τη μικρή περιοχή. Στο 62’ ο  Πέλκας μπήκε στην περιοχή, αλλά το πλασέ του κατέληξε στην αγκαλιά του Νάγκι. και στο ίδιο λεπτό ο Άκπομ έχασε το… άχαστο. Ο Πέλκας μπήκε στην αντίπαλη περιοχή από τα δεξιά και γύρισε στον Άκπομ, ο οποίος δεν κατάφερε να πλασάρει σε κενή εστία! Ο ΠΑΟΚ είχε τον έλεγχο του αγώνα σε εκείνο το σημείο και στο 68o λεπτό ο Άκπομ πήρε τη δυνατή κεφαλιά αλλά ο Νάγκι έδιωξε εντυπωσιακά ενώ στο 70’ το σουτ του Ζίβκοβιτς πέρασε ελάχιστα άουτ. Στο 84’ ο Ζίβκοβιτς έκανε νέο σουτ από κοντά αλλά ο Νάγκι μπλόκαρε στη γωνία και στο 86’ ο κίπερ της Λάρισας πραγματοποίησε μεγάλη διπλή επέμβαση σε διαδοχικές προσπάθειες των Τζόλη και Ελ Καντουρί. Και στο 90+4’ ο Τρούγιτς μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε με καλές προϋποθέσεις, αλλά ο Ίνγκασον έβαλε την προβολή και έδιωξε σε κόρνερ.