Αγώνας στη Πορτογαλία είχε…72 λεπτά καθυστερήσεις!

Πήγαν για να δουν έναν αγώνα ποδοσφαίρου και ήταν σαν να είδαν τον «Άρχοντα των Δαχτυλιδιών». Όλη την τριλογία… Η αναμέτρηση ανάμεσα σε Πεναφιέλ και Μορεϊρένσε για το Λιγκ Καπ Πορτογαλίας διήρκεσε πάνω από τρεις ώρεςΛόγω προβλημάτων στον φωτισμό του γηπέδου,

καθώς υπήρχε πτώση της τάσης δύο φορές (λόγω υπερφόρτωσης του δικτύου στην περιοχή, σύμφωνα με τους υπεύθυνους), ο αγώνας είχε 72 λεπτά καθυστερήσεις! Η αναμέτρηση άρχισε στις 20:30 τοπική ώρα και τελείωσε λίγο πριν τα μεσάνυχτα, με τον διαιτητή να σφυρίζει τη λήξη στο… 162’! Για την ιστορία, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 30’, αλλά μάλλον… νύσταξαν όσο προχωρούσε η ώρα και τελικά ηττήθηκαν, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν την ανατροπή με γκολ στο 145’ και στο 154’.