Αυτή η ΑΕΚ κάνει πλάκα στους αντιπάλους της

Για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα, μετά τον Λεβαδειακό, η ΑΕΚ έκανε… πάρτι στο ΟΑΚΑ, σκόραρε έξι φορές και πήρε μια εύκολη νίκη κόντρα στην Βέροια. Η Ένωση βρήκε ρυθμό, βρήκε γκολ, συνέχισε το σερί της και έδωσε χαρά στον κόσμο της που σιγά σιγά επιστρέφει στο γήπεδο. Πολύ ωραίο ποδόσφαιρο, γκολ ανά δέκα λεπτά περίπου στο πρώτο ημίχρονο και πίεση μέχρι το τέλος. H Ένωση έστειλε νέο εμφατικό μήνυμα ότι βρίσκεται σε σταθερή πορεία αγωνιστικής ανάκαμψης, διαλύοντας με 6-0 και τη Βέροια, χάνοντας αρκετές ακόμη ευκαιρίες για να δώσει ακόμη μεγαλύτερες διαστάσεις στο σκορ.

Χαρακτηριστικό είναι πως μέχρι το ημίχρονο είχε φτάσει τα τέρματά της στα πέντε (!), κάτι που είχε να πετύχει οκτώ χρόνια, από την εκτός έδρας νίκη της απέναντι στον Πανσερραϊκό το 2009 (1-5). Σκόρερς οι Χριστοδουλόπουλος (2), Λαμπρόπουλος, Μάνταλος, Βράνιες και ένα αυτογκόλ. Ντεμπούτο για τον Βινίσιους.