Άφησε πολύτιμους βαθμούς στον Βόλο

«Μπλόκο» στον Βόλο για τον Ολυμπιακό καθώς οι ερυθρόλευκοι ναι μεν δεν έπιασαν υψηλά στάνταρ απόδοσης όπως στα τελευταία ματς, όμως αδικήθηκαν κατάφορα σε δύο φάσεις με ακυρωθέν γκολ και μη καταλογισμένο υπέρ τους πέναλτι, είχαν τρία δοκάρια και χαμένες ευκαιρίες κυρίως με Ελ Αραμπί και Γκερέρο και έμειναν στο 0-0 με την ομώνυμη ομάδα για την 16η ημέρα του πρωταθλήματος.

Κομβικές οι αποφάσεις των ρέφερι με τη χρήση VAR στο πρώτο ημίχρονο καθώς πεντακάθαρο γκολ του Σουντανί στο 17′ ακυρώθηκε λανθασμένα, ενώ και στο 45+7′ γκρέμισμα του Ελ Αραμπί εντός περιοχής δεν υποδείχθηκε παράβαση και πέναλτι για τον Ολυμπιακό, πάλι κατόπιν VAR. Αφήνοντας κατά μέρος τα διαιτητικά λάθη που ήταν εις βάρος των Πειραιωτών, στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι η καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος δεν κατάφερε να σκοράρει απέναντι στη χειρότερη άμυνα. Ατυχία με τρία δοκάρια και αστοχία με πολλές χαμένες ευκαιρίες, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο από Ελ Αραμπί και Γκερέρο, κόστισαν στον Ολυμπιακό δύο πολύτιμους βαθμούς.