Εράνη Φιλιατρών – Ανδρούσα 1:0 (Video)

Εράνη Φιλιατρών   Ανδρούσα 1:0 (Video)Με νίκη 1:0 στα επί της Ανδρούσας, έκλεισε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το 2013, η Εράνη Φιλιατρών.Σε ένα κακό γενικά παιχνίδι, με λίγες αξιόλογες φάσεις, η ομάδα του Μιχάλη Ζάγκου πίεσε περισσότερο στο τέλος του αγώνα και κατάφερε στο 89ο λεπτό να σκοράρει με πλασέ του Κιούτακ, σε ένα γέμισμα του Μπεγλεκτσή και κεφαλιά – ασίστ του Κόλλια. Οι πράσινοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ στο 70ο λεπτό, αρχικά με διπλή προσπάθεια του Κόλλια, που έδιωξε ο Κοσμάς στη γραμμή, ενώ στην συνέχεια της φάσης η μπάλα φτάνει στον Κώτσο, που από πολύ καλή θέση την στέλνει πάνω από τα δοκάρια της εστίας.Το πρωτάθλημα θα συνεχιστεί στις 4 και 5 Ιανουαρίου του 2014, με την Εράνη να φιλοξενείται για την 14η αγωνιστική στη Μεθώνη. Τον Αγώνα ξεκίνησαν οι:Εράνη ΦιλιατρώνΑθανασόπουλος, Μιχαλακόπουλος, Γιάννης, Γκρέτσα, Μπεγλεκτσής, Κώτσος, Αλεξανδρόπουλος, Μοροσάνου, Διαμαντόπουλος, Κόλλιας, Αναστασόπουλος. Ανδρούσα:Κοσμάς, Δέδες, Κρεμύδας, Γκούνης, Κοντόπουλος, Κολυβάρης, Μαραγκούλιας, Θεοδοσόπουλος, Βλαχόπουλος, Μουλαβασίλης, Κάλλας.Παρακολουθήστε φάσεις του αγώνα: